otwarta książka z przepisami na wypieki z całego świata
Ciasta,  Podróże z wypiekami

Podróże z wypiekami

Czasami pomysły przychodzą same. Czasami kryją się przyczajone i wchodzą nam drogę w odpowiednim momencie ?

Tak też było w tym przypadku. Zastanawiałam się, co nowego mogłoby pojawić się na moim blogu z wypiekami, aż tu nagle, niespodziewanie i zupełnie nieoczekiwanie, zostałam „napadnięta” przez super ciekawą książkę, która czekała na półce od wielu, naprawdę wielu lat na swoje 5 minut.

Oto ona:

Die besten Backrezepte aus aller Welt /Najlepsze przepisy na wypieki z całego świata/. Nie mam nawet najmniejszego pojęcia, skąd taka pozycja w moim domu. Przypominam sobie tylko, że książka ta przeprowadzała się ze mną do kolejnych mieszkań od czasów studenckich i za każdym razem miałam silne postanowienie, że coś z niej upiekę, po czym brązowa i mało wyraźna okładka książki wtapiała się w regał i popadała w zapomnienie.

Aż tu pewnego dnia, robiąc porządki, książka doczekała się chwili uwagi człowieka i tak oto narodził się pomysł „Podróży z wypiekami” ?

Książka fantastycznie wpisuje się w klimat Słodkiego sentymentu, ponieważ została wydana w 1985 roku i jest zatem poważną, ponad trzydziestoletnią pozycją ?

Postanowiłam więc, że będę zabierać Was, i siebie, w słodkie podróże dookoła świata. Wybiorę te najlepsze w mojej ocenie przepisy, a jak coś mi nie wyjdzie i będzie kiepskie, to też Was o tym poinformuję ?

Wszystkie przepisy będą tłumaczone przeze mnie (ponieważ jestem tłumaczem języka niemieckiego i duńskiego, to nieskromnie uważam, że mogę się tego podjąć?).

Już niedługo przedstawię Wam pierwszą propozycję kulinarnej wycieczki ?

Wypatrujcie pierwszego przepisu!

Słodkości na drogę ?

Print Friendly, PDF & Email
Facebook
Instagram
TikTok
Lnk.Bio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *