Powidła śliwkowe
5 składników,  Ciasta,  Fit na słodko,  Vege

Powidła śliwkowe

Dobre śliwki to podstawa powideł śliwkowych. A dobre śliwki to te mocno dojrzałe (lekko przejrzałe, zawsze dopytuję o śliwki już lekko pomarszczone, które nie wyglądają, ale smakują rewelacyjnie) i słodkie. Gdzie pestka niemal sama wyskakuje po naciśnięciu na owoc. Najlepsza oczywiście klasyczna węgierska, ale Śliwka Dąbrowiecka odpłaci się Wam również pysznymi powidłami.

Składniki:

10 kg śliwek

5 łyżek cukru waniliowego

Śliwki należy dobrze umyć i wypestkować. Następnie można przystąpić do smażenia ? U mnie trwa to 4 dni po 3-4 godziny. Pierwszy dzień na średnim ogniu, mieszam co 40-50 minut. Drugi i trzeci dzień na małym ogniu, mieszam co 15-20 minut.

Czwarty dzień smażę na małym ogniu przez 3 godziny, następnie dodaję cukier waniliowy i ostatnie pół godziny smażę na średnim ogniu cały czas mieszając. Jeszcze gorące powidła wkładam do słoików, zakręcam i stawiam do góry nogami.

Smacznego ?

Powidła śliwkowe
Powidła śliwkowe
Powidła śliwkowe
Print Friendly, PDF & Email
Facebook
Instagram
TikTok
Lnk.Bio

3 komentarze

  • Marcin

    Powidła śliwkowe domowe mniam mniam kiedy je widzę pomysł na torta gotowy mam.Smaruję biszkopty od serca grubo wtedy wychodzi po prostu cudo.Gdy naleśniki nimi smaruję to wielką radość w gębie też czuję śmietaną gęstą mocno polane to są powidła moje kochane.A więc polecam je dziś każdemu zamiast z marketu sztucznego dżemu ?

    • Karolina

      Po takiej rekomendacji aż głupio by było iść po powidła do sklepu ? Genialna reklama dla powideł, no i wszystko się zgadza. Powidła domowe są po prostu genialne ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 64 MB. You can upload: image, video, document. Drop files here